Na co se nás ptáte?

Potřebuji k řízení hausbótu nějaké oprávnění?

Žádné oprávnění není třeba, kormidlovat hausbót může každý, komu už bylo 18 let. Stačí mít s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas. Striktní podmínkou ovšem je, že před plavbou ani během ní nesmí kormidelník požívat alkohol či jiné omamné látky.

Plavit se s námi je jednoduché - před samotnou plavbou vás pouze zaškolí jeden z našich kolegů a naučí vás proplout plavební komorou. Každý klient navíc po zaplacení celého pobytu obdrží poštou plavební atlas „Baťův kanál“, rozdělený do tří částí. První obsahuje faktografické údaje z historie a současnosti kanálu, kde je i slovník používaných plavebních výrazů, informace z legislativního prostředí, povinná výstroj plavidla či popis fungování plavebních komor.

Druhá část atlasu obsahuje vlastní plavební mapu 1 : 30 000 s detaily objektů na vodní cestě.

Třetí část se pak skládá z turistické mapy 1 : 100 000 a seznamu nejvýznamnějších turistických cílů blízkého okolí Baťova kanálu, u kterých je vždy odkaz na mapu.

Zákazník je tak již před započetím pobytu seznámen s trasou a základními pravidly plavby. Může si tedy svou dovolenou dokonale rozvrhnout a naplánovat také výlety po okolí Baťova kanálu.
 

Jak probíhá objednání hausbótu?

Na stránce Ceník si vyberete termín pobytu, vyplníte a odešlete objednávkový formulář. Nejpozději následující pracovní den Vám odešleme zálohovou fakturu s podmínkami rezervace. Záloha je splatná do 7 dnů, přičemž je stanovena na 1.000 Kč při krátkém pobytu (čt-ne) a na 2.000,- Kč při týdenním pobytu (po-ne). Další záloha stanovená dle ceny pronájmu je splatná nejpozději 56 dnů před nástupem na pobyt.

Co si s sebou vzít na pobyt?

Nezapomeňte si vzít občanský průkaz nebo cestovní pas - bez něj Vám nemůžeme vydat loď. Dále kartičku pojišťovny v případě úrazu, léky na bolest při nečekaném úžehu, spací pytle nebo deky, sluneční a dioptrické brýle a repelent proti komárům.

Pokud bude "velká voda" a nebudeme moci vyplout, vrátíte nám peníze?

V případě "velké vody" se individuálně domlouváme se zákazníkem, zda chce na pobyt nastoupit, případně v pobytu pokračovat. Pokud v pobytu pokračovat nechce a není možné se domluvit na náhradním termínu, dostane zpět adekvátní část peněz za nevyčerpaný pobyt.

Jsou na vodní cestě čerpací stanice na pohonné hmoty?

Ne. Hausbóty jsou při vyplutí vybaveny dostatečným množstvím paliva na celou cestu. Na proplutí celého splavného úseku je potřeba cca 30 l benzínu.

Kolik lidí může na hausbótu plout?

Hausbóty jsou konstruovány pro pohodlné cestování max. 8 osob.

Pokud se stane nehoda nebo se objeví porucha - pomůže nám někdo?

V případě poruchy nebo nehody je, samozřejmě, k dispozici naše nonstop linka a náš pracovník se Vám pokusí pomoci po telefonu. Pokud to nebude možné, přijede za Vámi. V případě poruchy motoru máme zajištěn náhradní motor, který lze vyměnit na místě.

Kolik je na hausbótu kajut a jak je vybavený?

Na hausbótu jsou celkem 2 kajuty, salón a jedna krytá venkovní paluba. V kajutách, v kterých jsou dvě lůžka nad sebou, oceníte soukromí. V salónu je stůl s dvěma lavicemi. Po jednoduchém složení stolu vznikne prostorné dvoulůžko. Na kryté venkovní palubě lze rozložit 2 lehátka, která jsou součástí vybavení hausbótu. Spaní na venkovní palubě je v horkých nocích nejpříjemnější. Na hausbótu je také kuchyňka s nádobím a chemické wc. Kuchyňka je vybavena dřezem se studenou vodou (25 l), plynovým vařičem (2 plotýnky). Ve výbavě kuchyňky je konvice na ohřev vody, velká pánev s pokličkou, hrnec s pokličkou, 8 hlubokých talířů, 8 plítkých talířů, 8 hrnků, 8 sklenic, 8 sad příborů, naběračka, vařečky, prkýnka, 3 ostré nože, otvírák a vývrtka. Co se týče spaní, součástí vybavení postelí jsou jen prostěradla a polštáře, proto je nutné vzít s sebou spací pytle, popř. deky.

Je možné vézt na hausbótu jízdní kola?

Ano, v zadní části hausbótu je umístěn speciální držák až na 8 jízdních kol, takže si můžete zpříjemnit si plavbu hausbótem vyjížďkami po památkách a zajímavostech v okolí Baťova kanálu. Jízdní kola doporučujeme brát pouze při týdenních pobytech.

Má hausbót krytou kormidelnu či venkovní?

Naše hausbóty mají krytou kormidelnu, a proto i při nepřízni počasí je plavba po Baťově kanále s námi příjemným zážitkem. Kormidelna nabízí skvělý výhled a je navíc umístěna tak, aby mohl kormidelník během plavby pohodlně komunikovat se zbytkem posádky a nebyl stranou dění.

Jsou hausbóty schválené pro půjčování?

Samozřejmě, všechny hausbóty jsou konstruovány přímo pro plavbu na Baťově kanálu, a proto při plavbě nemusíte před mosty sundávat žádné přístřešky či konstrukce. Hausbóty od naší společnosti pronajemhausbotu.cz jsou schváleny Státní plavební správou pro provoz v půjčovně.

Je možné zajistit přední palubu proti vypadnutí malých dětí?

Na zábradlí našich hausbótů je možné po předchozí domluvě upevnit bezpečnostní síť proti přepadnutí malých dětí. Jsou vhodné pro děti do cca 4 let. Přesto doporučujeme, aby děti byly neustále pod dozorem rodičů. 

Kde si můžeme doplnit vodu pro kuchyňku?

 V přístavištích vybavených sociálním zařízením.

Z jakého místa se vyplouvá a je možné proplout Baťův kanál za krátký pobyt (čt – ne) tam i zpět?

Naše domovské přístaviště je ve Veselí nad Moravou, ale společnost sídlí v Rohatci. Adresa přístaviště je Veselí nad Moravou, Břehy 54. GPS souřadnice: 48°57'34.163"N, 17°22'55.403"E. Pro krátký pobyt doporučujeme plout pouze na jednu stranu od domovského přístaviště. Dobu plavby ovlivňuje hustota provozu v plavebních komorách.

Můžu si vzít s sebou na dovolenou na hausbótu i psa?

Samozřejmě, na našem hausbótu s Vámi může plout i Váš domácí mazlíček. Nemusíte tak řešit jeho hlídání, případně otázku, zda psa umístit na dobu Vaší dovolené třeba do psího hotelu a vydávat další finance. 

Kde budou zaparkována auta během našeho pobytu?

Pro naše zákazníky nabízíme parkování zdarma přímo v našem přístavišti ve Veselí nad Moravou. Jde o oplocený areál, ke kterému máte přístup a můžete tak kdykoliv vyrazit na výlet, popř. zajet autem dokoupit zásoby. Přibližně 600 m od přístaviště je supermarket LIDL, takže lze pro potraviny zajít i pěšky. A asi 450 m od přístaviště je také restaurace.

Je možné se na hausbótu opalovat a rybařit?

Co se týče opalování, polovina střechy lodě je konstruována jako pochůzná. Je vybavena malým zábradlím, a proto je možné se na střeše opalovat. Rybařit ovšem na hausbótu možné není. Po konzultaci s Moravským rybářským svazem a jejich právním oddělením nám bylo sděleno, že toto není možné ani v případě kotvení u břehu. Rybařit lze tedy pouze ze břehu.

Jsou u vodní cesty sprchy, záchody a restaurace?

Ano. Ve většině přístavišť je možné využít občerstvení (restaurace), WC a v některých také sprchy. Pro klienty naší půjčovny jsou k dispozici sprchy -za malý poplatek, WC a kuchyňka v našem domovském přístavišti, které lze využít kdykoliv během plavby i před cestou domů.

Je nutné složit před vyplutím nějakou jistinu a jak je to s úklidem?

Před plavbou je nutné předložit platný občanský průkaz nebo cestovní pas a zaplatit jistinu 10.000 Kč, která vám bude vrácena při předání nepoškozeného hausbótu a kompletního vybavení na konci pobytu. Úklid před vrácením hausbótu se provádí svépomocí, případně je zpoplatněn částkou 500 Kč. Částka za úklid, spotřebované palivo a případně částka za poškození hausbótu nebo ztráty některého vybavení se odečítá ze složené jistiny.

Je možné objednat hausbót jako dárek?

Ano, v případě zájmu Vám můžeme vystavit dárkový poukaz. Stačí uvést do poznámky jméno osoby, na kterou chcete dárkový poukaz nechat vystavit. Dárkový poukaz zasíláme mailem a vypadá takto:Lodě staví DELTA METAL s.r.o.


© 2017 Pronajemhausbotu.cz | Všechna práva vyhrazena | Vytvořil TRUE DESIGN.