14 skvělých důvodů, proč se plavit právě s námi!

Naše společnost z Přístaviště Pod Lipami ve Veselí nad Moravou nabízí svým klientům celou řadu příjemných výhod, aby se k nám rádi vraceli.
Tady je seznam největších z nich.

Možnost připojení lodě k 230V v přístavištích

Tato vychytávka vám rozhodně zpříjemní dovolenou na vodě tak, že se i na hausbótu budete cítit komfortně a se vším pohodlím. Zkrátka jako doma. V přístavištích se můžete připojit k elektrické přípojce na 230 V, které je, stejně jako 12V, rozvedeno v celé lodi. V každé místnosti si tak můžete svítit a dobíjet různá elektrozařízení jako mobily, fotoaparáty, atd. Ve spoustě lodí jiných půjčoven hausbótů elektřina vůbec není, takže si musíte svítit lucerničkou.

Couvací kamery

Jednou z novinek pro sezónu 2017 je umístění couvací kamery na každou loď. Takže vidíte nejen za sebe, ale také přesnou polohu motoru. Po loňském zkušebním provozu a velmi kladném ohlasu tak budou moci využít této novinky všichni naši zákazníci.

Všechny hausbóty máme pojištěné

Všechny naše lodě mají povinné ručení a také havarijní pojištění. Nemusíte se bát komplikací.

Naše lodě mají speciální držák na 8 jízdních kol. Zastavte kdekoli a projeďte se po okolí!

U většiny jiných lodí musíte kola naskládat například na její střechu, protože nejsou konstruovány na převoz kol a nemají tak pro ně místo. Naše lodě vám ale v době cyklistického boomu kolem Baťova kanálu nabízejí speciální držáky na osm jízdních kol, a to nad motorem na zádi lodi. Kola můžete naložit z boku lodě a neuberou vám ani decimetr z vašeho osobního prostoru.

Hausbóty „šijeme na míru“ Baťovu kanálu. Proplujete všude a bez úprav

Ekonomická spotřeba pouhých 1,3 litru benzínu na hodinu plavby, nízký ponor, malá výška nad vodní hladinou a přesto uvnitř lodě komfortních 180 až 190 cm, takže se v ní pohybujete naprosto pohodlně. To jsou hlavní výhody našich lodí, které si nejen sami navrhujeme a konstruujeme, ale také stavíme. A to přímo na míru Baťovu kanálu. Celá řada lodí má na svých palubách různé konstrukce, např. proti slunci. To se ale ukazuje jako velká nevýhoda, před některými mosty musíte totiž konstrukci demontovat a po průjezdu mostem zase namontovat. Naše lodě ovšem elegantně proplují všude a bez sebemenších úprav. I přes své větší rozměry mají navíc velmi malý ponor – pouhých 35 cm. Milovníci romantiky ocení jistě i velkou opalovací palubu, na které lze i spát přímo pod hvězdami. A k velkým výhodám patří také krytá venkovní paluba.

WC v samostatném, odděleném prostoru

Potřebujete použít toaletu? V našich hausbótech nemusíte oproti WC odněkud přinášet a odnášet a žádat ostatní členy posádky, aby vám poskytla na chvíli trochu soukromí. Jednoduše si odskočíte na chemické WC v odděleném prostoru interiéru lodě.

Kapitán v kryté kormidelně a přesto v kontaktu s posádkou? S námi to jde!

Naše lodě poskytují klientům firmy pronajemhausbotu.cz celou řadu výhod a příjemných technických vychytávek. Jednou z nich je i krytá kormidelna. Posádka tak může být po celý den v kontaktu s kapitánem, ať už sedí na venkovní kryté palubě nebo v salonku uvnitř lodě. Pokud totiž hausbót krytou kormidelnu nemá, musí kapitán kormidlovat a trávit celou plavbu za každého počasí – tedy za deště či ostrého slunce - venku. Ujistěte se proto, že kapitán nebude muset strávit dovolenou u kormidla sám, zatímco zbytek posádky se bude dobře bavit u stolu či na palubě na druhém konci lodě.

Lodě mají dostatečně prostornou palubu

Potřebujete během plavby přepravovat s sebou dětský kočárek nebo dokonce invalidní vozík? Žádný problém. Zkonstruovali jsme naši loď tak, aby paluba byla dostatečně velká i pro tyto účely.

S našimi hausbóty bezpečně i s batolaty

Pokud jste rodina s malými dětmi či se psem a lámete si hlavu, zda je plavba na hausbótu vhodná a bezpečná i pro vaše ratolesti, máme i pro vás spolehlivé, účelné a hlavně bezpečné řešení. Po dohodě totiž umíme celou přední palubu vybavit ochrannými sítěmi. Zadní část lodi lze navíc zamknout tak, aby si ji děti neotevřely. Nemusíte tak trávit plavbu po kanále neustálým hlídáním svých dětí a víte, že Vám ratolest nemůže za zády spadnout do vody.

Potřebujete soukromí? Lodě nabízí dvě kajuty a salonek

Hausbóty jsou dnes trendová dovolená pro celou rodinu nebo pro strávení pár nevšedních dní s přáteli. Na své týdenní plavbě ale jistě uvítáte možnost odpočinout si na chvíli v klidu a v soukromí, beztoho, aniž by vás ostatní členové posádky rušili. Naše lodě vám tento komfort umožní beze zbytku. Součástí interiéru jsou totiž dvě samostatné kajuty a salonek.

Závěsný motor a venkovní posezení na přídi

Navrhujeme a stavíme pro vás lodě tak, aby komfort z plavby s naší společností byl co nejvyšší. Proto jsme náš hausbót vybavili závěsným motorem tak, aby při plavbě neobtěžoval. Ve starších lodích bývá často dieslový motor, který hodně hučí a zároveň topí, zabudovaný uvnitř, což v létě není úplně ideální a způsobuje to velký diskomfort. V případě závěsného motoru věnujte pozornost místu, kde budete trávit čas během plavby. Pokud je např. venkovní posezení umístěno na zádi lodi, budete celou cestu poslouchat hučící motor.

Venku prší? Uvnitř hausbótu najdete salonek se stolem třeba k posezení u vína

Spousta lodí má pouze venkovní posezení, které navíc není kryté, a uvnitř lodě není žádný stůl. To, samozřejmě, nikomu nevadí, ovšem jen do doby, dokud nepřijde špatné počasí nebo velká vedra. V naší lodi je naproti tomu posezení i uvnitř, takže můžete Vy i Vaše děti příjemně pojíst u stolu i za horšího počasí. Stůl uvnitř lodě využijete určitě také pro večerní posezení u vína či hraní deskových a karetních her.

Chcete si na lodi uvařit? V interiéru je i opravdová útulná kuchyňka

Baťův kanál a jeho okolí nabízí v dnešní době také zázemí v podobě občerstvení a celé řady dobrých restaurací s regionální gastronomií. Přesto pro ty, kteří preferují spíše domácí kuchyni a chtějí si na dovolené uvařit sami, nabízíme přímo uvnitř hausbótu také praktickou vybavenou kuchyňku. Kolem vařiče a dřezu poskytuje dostatek místa pro přípravu jídla. Nemusíte tak za deště připravovat oběd na venkovní palubě, ale v klidu jej uvaříte v pohodlí interiéru hausbótu.

Kam zaparkovat vůz? Počká na vás v bezpečí našeho přístaviště

Pokud máte obavy, kam po dobu vaší plavby zaparkujete svůj vůz tak, abyste se celý týden nemuseli obávat, máme i pro vás řešení. Vaše auto stojí totiž během celého pobytu v oploceném areálu našeho soukromého Přístaviště Pod Lipami ve Veselí nad Moravou, do kterého mají přístup pouze naši zákazníci. Tato služba je navíc pro vás zdarma. Ověřte si, kde bude Vaše auto stát v případě jiných půjčoven a kolik to bude stát. Můžete být nepříjemně překvapeni.

Psa můžete vzít s sebou

Už se v duchu probouzíte v nádherném letním ránu na hausbótu a těšení vám kazí už jen jediná starost - kam dáte na týden svého milovaného psa? Žádný psí hotel, žádné hlídání po babičkách a tchýních. Pokud si pronajmete loď od pronajemhausbotu.cz, svého domácího mazlíčka si můžete vzít, samozřejmě, na plavbu po Baťově kanálu s sebou. A bez poplatku!