Cesta do pravěku - DOPORUČUJEME!!!

Projeďte se úchvatnými meandry řeky Moravy, kde se zastavil čas…

Jedním z nejkrásnějších zážitků, jaké můžete při plavbě po Baťově kanálu a řece Moravě prožít, je výlet na kajacích, kánoích či raftech do unikátních meandrů dolního toku Moravy. Tedy putování na lodích posledním neregulovaným úsekem řeky, kde protéká svým přirozeným korytem oblastí vátých písků, známou jako Moravská Sahara. Chráněná přírodní památka Osypané břehy je jedinečná až třináctimetrovými odkryvy v říčním korytě, hnízdišti ptáků a celou řadou vzácných chráněných živočichů. Civilizací dosud nezasažený kout překrásné přírody a významný biotop o rozloze 76 ha je součástí evropsky významné lokality soustavy Natura 2000- Strážnická Morava a ptačí oblasti Bzenecká Doubrava – Strážnické Pomoraví. Na své plavbě jej můžete obdivovat jen 2.5 km od centra folkloru - Strážnice. Jako byste se tady najednou vrátili o miliony let zpět…

Pojďte si zahrát na kluky z filmu
Cesta do pravěku

Chcete se podívat do těch nejatraktivnějších, nedotčených míst v blízkosti Baťova kanálu, kde se před více než půl stoletím natáčely exteriéry legendárního světoznámého filmu Bořivoje Zemana Cesta do pravěku? Chcete obdivovat úchvatnou krajinu, kterou lemuje místy až třináctimetrový písečný val, vytvořený bez zásahu člověka, pozorovat přitom dalekohledem hnízdiště volavek či ledňáčků, vidět bobří nory a po cestě se opalovat na písčitých březích řeky?

Vydejte se na nezapomenutelný celodenní výlet do tří panenských meandrů řeky Moravy, které se zařezávají do okolních vátých písků a jsou posledním místem, kde se zachovalo přirozené koryto řeky.

Čeká vás 15 kilometrů dlouhá dobrodružná plavba, která začíná ve Vnorovech u Veselí nad Moravou a končí v Rohatci – Kolonii.
 

Jak se do meandrů s liánami v okolí dostanete?

Stačí si u pořadatelů těchto výletů manželů Honzy a Jany Šulcových v přístavišti Vnorovy zarezervovat v předstihu plavidlo. Tel.: +420602815874, e-mail: pujcovna@batuvkanal.cz. A hurá za úžasným dobrodružstvím!

Svůj hausbót zakotvíte v přístavišti ve Vnorovech v plavební komoře Vnorovy I., kde si od provozovatele Honzy Šulce půjčíte kajak, kánoi nebo bezpečnější raft podle vlastního uvážení. Nalodíte se pod Vnorovským jezem, odkud poté poplujete regulovaných úsekem řeky Moravy. Během krátké plavby pak vplujete do původního koryta Moravy, které si v těchto místech poblíž hranic se Slovenskem vytváří sama řeka bez zásahu člověka.

Dopřejte si piknik v dech beroucí přírodě kolem koryta řeky

Při proplouvání dech beroucí krajiny na dolním toku Moravy si budete skutečně připadat jako kluci z filmu Cesta do pravěku. Otevřou se vám úchvatné přírodní scenérie. V korytu je totiž napadaná spousta stromů, kterým sama řeka odemlela půdu pod kořeny. Kolem říčního koryta můžete pozorovat bobří nory, obdivovat hnízdiště volavek, ledňáčků či zákonem chráněných břehulí říčních. Poplujete kolem písečných břehů, které se tyčí nad hladinu až do výšky třinácti metrů. Během celodenního výletu můžete zastavit v meandrech a vystoupit z lodi na písčité pláže, které jsou ideálním místem pro odpočinek či piknik v nedotknuté přírodě. Pokud vám nevadí koupání mimo koupaliště, můžete užít báječné letní osvěžení mimo rušnou civilizaci. Vaše cesta pak skončí po 15 km v přístavišti Rohatec - Kolonie, kde Vás Honza Šulc vyzvedne a přiveze zpět do přístaviště ve Vnorovech k vašemu hausbótu.

Chtěli bychom Vás upozornit, že naše společnost tyto výlety nepořádá, a proto je nutné rezerovat plavidla (kánoe, rafty či kajaky) pro plavbu na meandry řeky Moravy v přístavišti Vnorovy na tel. 602 815 874 nebo e-mailu: pujcovna@batuvkanal.cz

Ceník
Raft (max. 7 osob) 1.299 Kč/ks
Kánoe (dvoumístná) 559 Kč/ks
Kánoe (třímístná) 659 Kč/ks
Kajak (1 osoba) 399 Kč/ks
Doprava z Rohatce zpět do Vnorov (max. 8 osob) 300 Kč